O DREWNIE —

Drewno klejone KVH to certyfikowane drewno budowlane, wykorzystywane przede wszystkim jako materiał konstrukcyjny. Do jego produkcji używa się zazwyczaj drewna iglastego. Zależy nam, aby naszym klientom dostarczać wyłącznie certyfikowane produkty. Dlatego w ofercie mamy sprawdzone drewno pochodzące od znanych i cenionych producentów. Sprzedajemy tylko produkty wytwarzane z wysokogatunkowych surowców, ponieważ wiemy, że mogą być one stosowane przez długi czas, bez obawy o różne uszkodzenia. Dostępne u nas drewno konstrukcyjne jest całkowicie zgodne z polskimi wymogami budowlanymi. Cechuje się bowiem właściwą trwałością oraz wilgotnością.

Drewno konstrukcyjne C24 występuje w dwóch rodzajach powierzchni. Pierwszą wersję KVH-Si stosuje się w konstrukcjach wizualnych, doskonale sprawdza się m.in. na antresole, tarasy itp. Drugi rodzaj to KVH-NSi, który wykorzystuje się dla struktur niewidocznych. Jest to typowa powierzchnia konstrukcyjna. Stabilność wymiarowa jest zagwarantowana dzięki technicznemu procesowi suszenia, w którym średnia wilgotność została ustalona na 15% ± 3%. KVH jest 4-stronnie strugane i posiada krawędzie fazowane.

DO CZEGO SIĘ NADAJE —

Drewno KVH będzie odpowiednie, jeśli potrzebujesz go do:

01 —

Konstrukcji ścian w budownictwie szkieletowym

02 —

Konstrukcji stropów

03 —

Elementów konstrukcji więźby dachowej

04 —

Budowy tarasu, altanki, garażu, pergoli, antresoli

Zastosowanie KVH w pracach konstrukcyjnych

Drewno konstrukcyjne KVH to świetny materiał tworzenia różnych konstrukcji. Doskonale sprawdza się zarówno do pojedynczych elementów, jak i całych budynków. W związku z tym jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Chętnie używa się go do budowy domów szkieletowych z drewna i domów modułowych, ale także tradycyjnych budynków murowanych. Ponadto mogą z niego powstawać wysokiej jakości budynki gospodarcze czy garaże. Nierzadko drewno konstrukcyjne KVH jest stosowane również do tworzenia więźby dachowej, stropów i antresoli. Ponadto może pełnić funkcję zadaszenia, pozwalają na to jego wszystkie właściwości.

Drewno konstrukcyjne KVH, które wyróżnia się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, znakomicie sprawdzi się jako element konstrukcji ścian zewnętrznych oraz dachów. Dochodzi do redukcji mostów cieplnych, co pozwala na tworzenie budynków efektywnych energetycznie. Materiał ten pozwala usztywnić całą konstrukcję, dzięki wykorzystaniu wsporników, belek, krokwi czy płatwi. W szczególności widoczne elementy konstrukcji spełniają wszystkie estetyczne walory, dlatego jest to propozycja, na którą warto stawiać, jeżeli oczekuje się zarówno bardzo dobrych parametrów, jak i atrakcyjnego wyglądu. Ten materiał budowlany spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Co ważne, drewno KVH jest bardzo ważnym materiałem budowlanym o właściwościach ekologicznych. Nie stosuje się tutaj chemicznych zabezpieczeń drewna, a jedynie środki naturalne. W ten sposób powstaje budynek w całości przyjazny środowisku, idealnie wtapiający się w zieloną, naturalną przestrzeń. Wytwarzany wewnątrz budynku mikroklimat wpływa pozytywnie zarówno na zdrowie, jak i dobre samopoczucie. Odczujesz różnicę po przebywaniu w altanie czy domu zbudowanym z tego materiału. Oczywiście będzie to bardzo korzystne doznanie. Drewno KVH to materiał konstrukcyjny, na który warto stawiać, szczególnie wtedy, gdy konstrukcja wymaga dodatkowej stabilności.

Klejone belki konstrukcyjne do użytku prywatnego i profesjonalnego

Oferowane przez nas klejone belki konstrukcyjne są odpowiednie do użytku prywatnego oraz profesjonalnego. Każdy może z nich skorzystać, ponieważ wyróżniają się licznymi zaletami. Szerokie zastosowanie pozwala używać tego drewna zarówno do budowy domów, jak i obiektów użyteczności publicznej. Niezależnie od przeznaczenia czy rozmiaru budynku, na pewno będzie się on świetnie sprawdzał i dobrze prezentował, jeśli do jego stworzenia zostaną wykorzystane certyfikowane drewno konstrukcyjne.

Co ciekawe, klejone belki konstrukcyjne mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Ich estetyczny wygląd sprawia, że pięknie się prezentują i zwracają na siebie uwagę. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się je wykorzystywać zarówno w budynkach, jak i na podwórkach. Z klejonych belek powstają ciekawe przedmioty dekoracyjne, np. pergole czy zadaszenia. Drewno tego rodzaju może być stosowane również do tworzenia atrakcyjnych wiat, służących do przechowywania samochodów lub innych pojazdów, sprzętów czy różnych przedmiotów. Poza tym klejone belki konstrukcyjne świetnie sprawdzają do budowy placów zabaw. Są nie tylko ładne, ale też bezpieczne w użyciu, więc jak najbardziej mogą mieć kontakt z dziećmi.

Ze względu na swoje właściwości, a przede wszystkim ładny wygląd, drewno konstrukcyjne jest chętnie wykorzystywane do tworzenia elewacji. Jej drewniane elementy znacznie podnoszą wartość wizualną budynku. Wpływają pozytywnie nie tylko na to, jak obiekt się prezentuje, ale również na samopoczucie osób przebywających w jego otoczeniu.