O DREWNIE —

W naszej ofercie znajduje się drewno konstrukcyjne C24, które zasługuje na uwagę zarówno osób prywatnych, jak i różnych firm. Jest to drewno świerkowe wyróżniające się dużą wytrzymałością, ale nie tylko. Wolno rosnące lasy świerkowe i sosnowe w północnych regionach Skandynawii znane są z wysokiej jakości cech konstrukcyjnych. Długie zimy tworzą gęste słoje, które sprawiają, że nasze drewno konstrukcyjne jest twardsze i trwalsze oraz jeszcze bardziej odporne, niż zwykła tarcica z tartaków.

Drewno konstrukcyjne C24 to drewno lite, chętnie wykorzystywane jako materiał budowlany. Świetnie sprawdza się do tworzenia różnych obiektów, ma szerokie możliwości zastosowania. Przede wszystkim wyróżnia się jako produkt naturalny, bardzo wytrzymały i estetyczny. Jego wygląd stanowi znaczącą zaletę, nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na wykorzystanie tego drewna w wielu celach. Co ważne, drewno konstrukcyjne C24 nie jest łączone na mikro wczepy, w związku z czym nie może być zbyt długie. Jego długość może osiągać nie więcej niż 6 metrów.

DO CZEGO SIĘ NADAJE —

Drewno lite C24 będzie idealnym materiałem do budowy:

01 —

Prefabrykowanych wiązarów dachowych

02 —

Domów modułowych

03 —

Domów szkieletowych

04 —

Domków letniskowych

Co oznacza klasa C24 w drewnie?

Drewno klasy C24 jest bardzo wytrzymałe i odporne na zginanie nawet o bardzo wysokiej sile. Warto zaznaczyć, że jeden centymetr kwadratowy tego rodzaju drewna wytrzymuje obciążenie wynoszące niemalże 250 kilogramów. Ta cecha stanowi zupełne przeciwieństwo zwykłej tarcicy, która nie jest w stanie znieść tak dużego obciążenia. Drewno konstrukcyjne klasy C24 jest selekcjonowane i jak najbardziej spełnia wszelkie wymogi normy PN-EN338. Najlepsze okazuje się drewno z certyfikatem CE, który oznacza, że przeszło ono dokładną kontrolę. Ten znak może być oznaczany w dwóch formach – za pomocą stempla na każdym elemencie lub wystawiany zbiorczo dla kompletu elementów.

Symbol CE potwierdza, że drewno przeszło wszelkie wymagania produkcyjne, spełnia normy przygotowane dla klasy C24 oraz pozytywnie zakończyła się kontrola jakości. Aby drewno mogło zostać uznane za gotowe do użytku, musi przejść wszystkie przewidziane dla niego procesy technologiczne. Przede wszystkim ulega suszeniu w specjalnie do tego przygotowanych komorach. Muszą one spełniać konkretne wymogi. Poza tym drewno poddawane jest czterostronnemu struganiu, następnie fazowaniu kantów, a dopiero później przechodzi kontrolę jakości.

Drewno C24 na więźbę dachową i nie tylko

Szerokie możliwości zastosowania tego rodzaju drewna sprawiają, że cieszy się ono tak dużym zainteresowaniem. Może być stosowane zarówno w celach prywatnych, jak i firmowych czy publicznych. Drewno C24 świetnie sprawdza się na więźbę dachową. Umożliwia sprawne, bezpieczne i trwałe budowanie dachów, a także szkieletów domów. Materiał jest stosowany do tworzenia elementów konstrukcyjnych oraz dekoracyjnych. Nic dziwnego, bowiem pięknie się prezentuje. Jego estetyka umożliwia zastosowanie tego drewna w widocznych miejscach, np. na elewacji czy w ogrodzie.

Drewno konstrukcyjne C24 często służy do wykonywania modnych altanek czy wiat. Powstałe z niego obiekty są bardzo wytrzymale i odporne na różne uszkodzenia. Ponadto ładnie wyglądają, a spędzany w nich czas okazuje się przyjemny. Jeśli poszukujesz materiału odpowiedniego do produkcji domków letniskowych, to drewno klasy C24 również doskonale się sprawdzi. Z jego pomocą możesz także zadaszyć różne miejsca, np. taras. Jeżeli więc po budowie pozostaną Ci drewniane belki, nie pozbywaj się ich. Zamiast tego wykorzystaj je w atrakcyjny sposób. Możliwości jest wiele, więc na pewno wybierzesz coś właściwego dla siebie i przez długi czas będziesz mógł cieszyć się zastosowaniem drewna.

Dostępne rodzje drewna:

świerk, sosna

Dostępne przekroje:

45mm x 95 / 120 / 145 /170 /195 /220 245 mm

Długości:

3,0 m do 6,0 m

Norma odniesienia:

EN14081